Virály

3. září 2020 15:24

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: 32 šokujících ilustrací, které vás donutí přemýšlet. Je na tom lidstvo opravdu tak špatně?

V dnešní společnosti je mnoho sociálních problémů, které nás obklopují. Závislost na sociálních sítích, nezdravý životní styl, změny klimatu. Spousta lidí si jich ani nevšimne, ale možná tyto ilustrace pomohou otevřít oči těm, kteří je naschvál zavírají.

Britský umělec John Holcroft se rozhodl, že nad problémy dnešní společnosti rozhodně oči zavírat nebude a problematiku světa začal ilustrovat skrze satirické umění. John se věnuje umění už od roku 1996 a od té doby nastřádal spoustu zkušeností. V minulosti dokonce ilustroval pro britské noviny The Times nebo televizní společnost BBC. Ačkoli kresby mohou vypadat jednoduše, skrývá se za nimi hluboký význam a poselství. Je skvělé, jak dokáže vykreslit závažná témata pomocí jednoduchých ilustrací.

„Nemám rád jakékoli bezpráví, takže se mé ilustrace většinou zabývají korporátní chamtivostí, změnou klimatu nebo politiky,“ svěřil se John. „Kdybych měl moc změnit svět, pokusil bych se ukončit kontrolu nad zkorumpovanou vládou a firemními giganty. Zajistil bych, aby byly peníze věnovány ke správným účelům a chtěl bych spravedlivější systém pro péči o obyčejné lidi,“ doplnil umělec. Reakce na jeho tvorbu jsou vesměs pozitivní, ale setkává se i s nepochopením. Smyslem jeho práce je zejména to, aby o daných tématech lidé přemýšleli a diskutovali o nich.

Co na jeho ilustrace říkáte vy?

Sdílejte článek

Přečtěte si také