Virály

20. srpna 2020 12:54

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: 4letá dívka s Downovým syndromem pózuje jako modelka. Její odvaha dobývá internet!

Ačkoli jsou malé Francesce pouhé čtyři roky, její modelingovou kariéru by jí mohla závidět kdejaká zkušená modelka. Francesca kromě svého útlého věku šokuje a bourá stereotypy ještě něčím jiným – trpí vážným zdravotním problémem.

Francesca Rausi byla od samého začátku fascinovaná světem módy a fotografie. Když byla pouhým batoletem, zúčastnila se regionální soutěže v modelingu a vyhrála titul Nejlepší mladá supermodelka na Maltě. Ačkoli se Francesca narodila s Downovým syndromem, nebrání jí to ve splnění jejího snu.

Minulý rok se Francesca zúčastnila charitativní módní přehlídky a publikum naprosto očarovala svým šarmem, lehkostí a krásným úsměvem. Přehlídka vznikla za účelem podpory modelek a modelů se zdravotním postižením. Mladičká modelka předváděla módní trendy spolu s první supermodelkou s Downovým syndromem Madeline Stuart pocházející z Austrálie. Pro Francescu je Madeline velkým vzorem a je její obrovský fanoušek. Její matka doufá, že zvýší povědomí o této nemoci a její dcera si tak splní sen.

Matka Francescu naplno podporuje a vždy cestuje s ní. Dle ní má její dcerka stejnou šanci na úspěch jako každé jiné dítě a nemoc pro ni není překážkou. „Když je Francesca na molu či focení, tak jí září oči štěstím. Je v tom opravdu dobrá,“ svěřila se matka v rozhovoru. Kromě modelingu miluje Francesca balet, chození po pláži či hraní s panenkami, ale prý se modelingu nic nevyrovná. My jí držíme palce a doufáme, že o ní ještě uslyšíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také