Virály

5. srpna 2020 10:03

brejsova.t@gmail.com

FOTO: Nejdražší dort na světě vypadá jako slavná modelka Kim Kardashian. Z částky se vám zatočí hlava!

Ačkoli má Kim Kardashian mnoho hejtrů, najdou se i tací, kteří by ji láskou snědli. A proč taky ne, když si můžete za nemalé jmění nechat upéct dort, který bude vypadat jako ona.

Slavná cukrářka Debbie Wingham, pocházející z Anglie, peče ty nejšílenější a nejkomplikovanější dorty, jaké vás vůbec napadnou. Nic pro ni není překážkou a dokázala to v minulosti již mnohokrát.

Jedním z velmi složitých dortů na přípravu byl i dort připomínající americkou modelku a televizní hvězdu Kim Kardashian, manželku Kanye Westa. Objednal si ho muž, který chtěl překvapit svou přítelkyni, jíž je Kim prý podobná.

Debbie použila na výrobu rýžový chleba, marshmallow, 6 kg čokolády a 15 kg polevy. Narozeninový dort je na výšku dokonce stejný, jako přítelkyně, pro kterou byl vyroben. Aby byla tvář co nejpřesnější, tak byla vytvořena pomocí 3D tisku a doladěna do úplných detailů – make-up, manikúra či umělé řasy jsou samozřejmostí. Vše, kromě diamantových šperků, bylo jedlé.

Právě kvůli diamantům se dort vyšplhal k astronomické částce 1,2 miliony dolarů (24,6 milionu korun). Dort se díky tak obrovské sumě může považovat za nejdražší dort na světě. Cukrářce trvalo 10 dní, než toto sladké umělecké dílo vytvořila a svěřila se, že by ráda vytvořila i kopie Kiminých sester.


Přečtěte si také