Virály

28. ledna 2019 14:08

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 8 častých chyb, kterých se v běžném životě dopouštíme. Tyhle zvyky byste rozhodně měli omezit!

Rádi si dopřáváte šálek kávy po ránu nebo si odkládáte nohy na palubku auta při dlouhých cestách? Pokud jste na alespoň jednu z otázek odpověděli ano, nebojte se, nejste sami. Ale jste si vědomi toho, že tím můžete ohrozit své vlastní zdraví? Pojďte se podívat na ty nejčastější chyby, které děláme.

  1. Nohy na palubce auta. Tento poměrně častý zvyk mnoha lidí může být velmi nebezpečný. Při možné autonehodě vaše kolena udeří přímo do vašeho obličeje, což vám může způsobit vážné poranění. Seďte vždy raději normálně a nezapomínejte na pás.
  2. Věšení ručníku. Pokud váš ručník po použití pouze zavěsíte na věšák, riskujete, že se v něm díky vlhkosti usadí nežádoucí bakterie. Mokrý ručník vždy rozvěste tak, aby co nejrychleji a nejlépe uschnul.
  3. Pití kávy na lačno. Zvyk, který pravděpodobně dělá spousta z nás, protože bez ranní kávy není den. Ovšem pití na lačno může způsobit pálení žáhy a problémy s trávením. Nezapomeňte proto pokaždé alespoň něco zakousnout.
  4. Konzumování příliš mnoho popcornu. Také milujete při sledování filmu popcorn? Tak byste měli zbystřit, protože častá konzumace této kukuřičné pochoutky může vážně poškodit vaše zuby. Podle zubařů se malé části popcornu často dostávají do mezizubních prostorů a mohou poškodit zubní sklovinu. Další věcí je fakt, že obsahuje celkem vysoký podíl tuků.
  5. Nechávání lahve vody v autě. To zejména v letních a horkých obdobích. Pokud je plastová láhev vystavená přímém žáru sluníčka, může vzplanout. Pravděpodobnost je sice velmi malá, ale i tak je lepší možnému nebezpečí předejít a vodu nosit raději vždy s sebou.
  6. Mačkání pupínku. Víme to všichni, ale přesto to děláme. Pamatujte, že mačkáním pupínků si ještě zvyšujete riziko infekce a většinou vám potom vyskáčou ještě další.
  7. Focení všeho, co vidíte. Zaznamenávejte některé okamžiky pouze svýma očima. Podle některých výzkumů to ve vás zanechá mnohem větší zážitek, protože když daný objekt fotíte, zaměřujete se pouze na fotografii a ne na celek.
  8. Pokládání telefonu na nabíječce pod polštář. Může se přehrát a vzplanout
Sdílejte článek
Štítky život řád rady chyby lifestyle tipy tiipy

Přečtěte si také