Virály

22. prosince 2020 14:43

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: Bezdomovec dostal druhou šanci a prošel úžasnou proměnou. Jaké překvapení na něj potom čekalo?

Někteří lidé nemají takové štěstí jako ostatní. Zničehonic se člověk může octnout v těžké životní situaci a společnost i rodina se k němu otočí zády. Takové jsou příběhy většiny bezdomovců.

Velmi těžké chvíle zažíval i čtyřiceti pěti letý Joã Coelho Guimarães, který ztratil svůj domov i rodinu a dlouhé tři roky žil na ulici. Jednoho dne se na něj však usmálo štěstí a jeho život se mu obrátil vzhůru nohama, díky štědrosti lidí z místního holičství. „Jednou jsme přišli za Joãem a zeptali se ho, jestli nemá hlad a nechce něco k jídlu,“ vzpomíná majitel kadeřnictví Alessandro. „On ale odmítnul a místo toho zeptal se, jestli bychom mu nemohli půjčit holicí strojek, aby se mohl oholit. Tehdy jsme dostali skvělý nápad na to, jak mu opravdu pomoci,“ dodává Alessandro.

Zaměstnanci holičství ho nejen zdarma ostříhali, zastřihli mu vousy a umyli ho, ale věnovali mu dokonce i několik kousků nového a čistého oblečení. Poté, co sdíleli fotky Joãovi přeměny na sociální sítě čekalo muže další obrovské překvapení. Fotografiích si totiž všimla Joãova rodina, která ho už deset let považovala za mrtvého. Holičství jim poté uspořádalo dojemné rodinné setkání, které proběhlo jako z filmu.


Přečtěte si také