GALERIE: Buddhistický mnich miluje módu a make-up. Svým příběhem boří stereotypy

Buddhistický mnich dokázal, že se dá zkombinovat láska k náboženství i make-upu.

Boty na podpatku, stylové oblečení a okouzlující make-up. To nejsou obvykle věci, které byste očekávali na buddhistických mniších. Kodo Nishimura však není jen tak obyčejný mnich. Ačkoli totiž žije život zasvěcený své víře a buddhistické řádové komunitě, miluje nápadnou módu i líčení a považuje se za „gender-gifted“, což je termín, který zdůrazňuje hrdost na nebinární pohlaví.

V mládí se Nishimura za svou sexualitu styděl a držel se spíš v ústraní, aby se vyhnul šikaně ze strany spolužáků. Studium designu v New Yorku mu však dopomohlo k tomu, aby se přijal takový, jaký je, včetně svých buddhistických kořenů. Ve 24 letech tak začal studovat na mnicha, a zároveň se stal profesionálním maskérem.

„Buddhismus přijímá a neodmítá nikoho na základě sexuality, barvy pleti, etnického původu, pohlaví nebo postižení,“ vzpomínal Nishimura na radu od svého mistra, která mu změnila život. Od té doby žije buddhistický mnich v obou světech a snaží se lidem ukázat, že se nikdy nemusejí vzdávat části svého já.

Sdílejte článek

Přečtěte si také