Virály

17. října 2022 12:10

redakce Prima Lajk

GALERIE: Děsivý koníček? Žena navštěvuje pohřby cizích lidí. Neuvěříte, jaký k tomu má důvod!

Ženu uklidňují hřbitovy i pohřby cizích lidí. Cítí se na nich jako doma.

Zatímco pro většinu lidí jsou návštěvy pohřbů a hřbitovů nezbytnou nutností, pro pětapadesátiletou Londýňanku Jeane Trend-Hill jsou naopak uklidňujícím prožitkem. Za svůj život dokonce navštívila více než 200 pohřbů, a to i přesto, že se s nebožtíky nikdy v životě nepoznala. Je zkrátka zarytou fanynkou funusů a při návštěvě hřbitovů má pocit, že je doma.

Její zvláštní vášeň začala asi před deseti lety, kdy se omylem ocitla na cizím pohřbu. „Vešla jsem do krásného kostela, kde probíhala bohoslužba. Vychovali mě jako katoličku. Je neslušné odejít, a tak jsem zůstala sedět vzadu až do konce. Šlo o úplně cizího člověka, ale zasáhlo mě to,“ vzpomíná Trend-Hill na svůj někdejší zážitek s funusem, který jí navždy změnil život.

Od té doby Britka navštívila více než 200 pohřbů cizích lidí. „Přesné číslo ale nevím, přestala jsem to počítat,“ řekla s tím, že jí všechno kolem smrtí neuvěřitelně fascinuje. Její bizarní vášeň se už dokonce i rozkřikla mezi širokou veřejností a občas ji sami pozůstalí žádají, aby se pohřbů jejich milovaných účastnila. „Nikdo by neměl být na své poslední cestě sám. Pokud mě někdo požádá a já mám čas, zúčastním se,“ dodala Trend-Hill jednoduše.

Sdílejte článek

Přečtěte si také