Virály

21. února 2019 16:32

redakce Prima Lajk

GALERIE: Dítě se narodilo téměř bez mozku a lékaři mu nedávali žádné naděje. Po 6 letech jim vyrazilo dech

Doktoři mu nedávali prakticky šanci na normální život. On však překonal naprosto všechny předpoklady!

Zázrak medicíny. I tak by se dal popsat případ šestiletého Noaha Walla. Dítě se totiž podívalo na svět s několika vrozenými vadami způsobené tvz. hydrocephalusem. Jedná se o patologický stav, kdy dochází k hromadění mozkomíšního moku. Noah měl kvůli tomu abnormálně velkou hlavu a prakticky žádný mozek. Konkrétně měl tehdy pouze 2 % z normální velikosti mozku.

Lékaři už jeho maminku Shelly před narozením varovali před všemi riziky včetně možné smrti i faktu, že dítě má má kvůli malému mozku minimální šanci na normální život. Ona se ovšem vytouženého děťátka nechtěla vzdát. Když pak doktoři udělali Noahovi po třech letech klasická vyšetření, nestačili se divit.

Zjistili, že jeho mozek i navzdory všem předpokladům roste! Ve čtyřech letech pak dosáhl už prakticky stejné velikosti, jaká je u ostatních dětí jeho věku. Kvůli zdravotním komplikacím se sice naučil mluvit o něco později, ani to ovšem odborníci kvůli jeho stavu nikdy nečekali. Noah tak má i přes řadu nemocí nakonec mozek běžného dítěte a i přes černé scénáře nakonec chodí i do mateřské školy.

Nyní, ve svých 6 letech, se pak s milujícími rodiči objevil v britském pořadu Good Morning Britain a jeho pokrok je ještě markantnější. Doktoři původně rodinu varovali, že Noah nebude umět mluvit, jíst ani nic slyšet. Nejen že Noah tyto věci už dávno umí, ale navíc už se učí číst, psát a dokonce surfovat! Jen chůze mu pořád dělá problémy a pohybuje se především na vozíku. I přesto se jedná o zázrak se vším všudy a jeho příběh i po letech dojímá celý internet.

Sdílejte článek

Přečtěte si také