návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Vegani málem zabili svoje dítě, když ho krmili pouze bramborovou kaší! Tohle jim vážně přišlo zdravé?

Tak tohle už opravdu překračuje všechny meze. Rodiče dítěte byli vegani a rozhodli se pětiměsíční miminko krmit rostlinným práškem získaným z brambor. Dítě málem vyhladovělo.
Vydáno: 20.02.2019
Mimino
Autor: istockphoto.com Mimino
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dítě staré 5 měsíců málem vyhladovělo. Když ho přivezli do nemocnice, bylo tak vyhublé, že mu byla vidět žebra a oči vystupovaly z důlků. Dítě vážilo kolem 3,8 kilo, tedy jen o kilo víc než po porodu. Dítě nezemřelo na vyhladovění jen díky tomu, že ho od veganských rodičů zachránila sociálka. Ta si všimla podvýživy. Rodiče totiž jako vegani dávali dítěti jen rostlinnou kaši vyrobenou z brambor. Takový prášek ale nemohl dítěti stačit.

Rodiče Julia (20) a Robert (31) jsou obviněni ze zanedbání dítěte a mohou čelit ještě dalším obviněním. Již dříve jim totiž lékař sdělil, že jejich syn neprospívá. Předepsal dítěti stravu rostlinného původu a ujistil rodiče, že to vyhovuje jejich životnímu stylu. Ti ho ale neposlechli a krmili syna receptem, který našli na internetu - kaší z brambor. To mělo za následek těžkou podvýživu. Dítě bylo kromě nízké váhy i letargické a bledé. Chlapec se momentálně zotavuje v nemocnici na Floridě, zatímco jeho rodiče jsou ve vězení.

Je nenávist vůči veganům skutečná? 2

ODHALENO: Pro nenávidění veganů existuje přesný výraz. Jak poznáte, že trpíte vegafobií?

Nevěsta veganka nepozvala rodinu na svatbu 2

Veganská nevěsta pobouřila internet! Příbuzným, kteří jedí MASO, zakázala přijít na svatbu! Co drsného jim napsala?

Článek je zařazen v: vegan , vegani , rostlinné mléko