návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

GALERIE: Fotograf strávil 9 let focením lidí na cestě do práce. Výsledky jsou naprosto šokující

Jak vypadáte po cestě do práce? Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím?
Vydáno: 18.09.2019
Peter Funch 10
Autor: Peter Funch Peter Funch 10

Dánský fotograf Peter Funch už několik let žije v New Yorku. Městě, které nikdy nespí a ve kterém bydlí něco málo přes 8,6 milionů lidí. Na takovém místě máte jen velmi malou pravděpodobnost potkávat neustále ty samé lidi.

Peter přišel s velice zajímavým nápadem. Rozhodl se, že bude fotit obyvatelé tohoto velkoměsta po cestě do práce. Materiál na tento foto projekt sbíral dlouhých 9 let. Když si fotky ve svém počítači později prohlížel, zjistil, že některé osoby zachytil vícekrát. I když obrázky od sebe dělilo několik dní, lidé na nich vypadali téměř identicky. Stejné výrazy, častokrát i stejný styl. Všechny fotografie jsou zachycené v období od roku 2007 do 2016 mezi 8:30 - 9:30 ráno a na stejném místě.

 Ve výsledku uvidíte, že lidé opakují ty samé rituály několik let. Jak dny i roky ubíhají, lidé mají stále stejný účes, pijí stejnou kávu či jiný nápoj, a dokonce si oblékají i podobně barevné oblečení. Jak jste na tom vy? Kdy jste naposledy ve svém životě něco opravdu změnili?

Článek je zařazen v: fotograf , fotografie , projekt , Peter Funch

reklama