Kadeřník zadarmo stříhá bezdomovce na ulici 15
Autor: Instagram/joshuacoombes Kadeřník zadarmo stříhá bezdomovce na ulici 15

GALERIE: Kadeřník zadarmo stříhá bezdomovce přímo na ulici. Jejich proměny vám vyrazí dech

Publikováno: 22.03.2019
Tenhle kadeřník se rozhodl pomáhat bezdomovcům touto originální cestou – a zdaleka nejde jen o nové účesy.

reklama

Říká se, že byste každý den byste měli udělat alespoň jeden dobrý skutek. Jen tak, nezištně, pouze s vědomím, že někoho uděláte šťastným. Inspirací by vám mohl být londýnský kadeřník Joshua Coombes, který už léta vyráží do ulic, aby lidem bez domova zadarmo vytvořil úplně nový stylový účes. Sám však tvrdí, že nový vzhled v tomto případě stojí až na druhém místě – nejdůležitější je komunikace se svými zákazníky, které společnost často naprosto ignoruje.

Proto si s nimi povídá a naslouchá jejich myšlenkám, pocitům i příběhům. Joshua ví, že problém bezdomovectví je velmi aktuální, tato jeho iniciativa tak není tolik o zvýšení povědomí o lidech bez domova, jako spíše o vyvolání soucitu ostatních. Vždy, když někoho ostříhá, zeptá se ho, jestli se může podělit o jeho příběh na svém instagramovém účtu vytvořeném speciálně za tímto účelem.

Takto už zveřejnil řadu soudů bezdomovců společně s jejich fotografiemi před novým sestřihem a po něm, a rozpoutal tak nevídaný zájem uživatelů sociálních sítí o osoby, které z nejrůznějších důvodů přišly o své domovy. A že je Joshua nejen dobrý člověk, ale i opravdu šikovný kadeřník, o tom se můžete přesvědčit v následující galerii těch nejpovedenějších účesů, kterými proměnil zanedbané bezdomovce k nepoznání.

Jak nyní vypadá?

Bezdomovec se po 25 letech nechal ostříhat a prošel radikální proměnou. Když se uviděl v zrcadle, ihned se rozbrečel

reklama