Virály

21. října 2018 14:40

redakce Prima Lajk

GALERIE: Let hrůzy! Silné turbulence totálně zničily vnitřek letadla. Z těchto děsivých fotek běhá mráz po zádech

Turbulence jsou poměrně běžným jevem při létání, v tomto případě však významně ohrožovaly životy cestujících.

Na sociálních sítích se objevily šokující fotky, které ukazují následky otřesů letadla při turbulencích, k nimž došlo během čtvrtečního devítihodinového letu společnosti Aerolineas Argentinas z Miami do Buenos Aires. Letadlo se při něm dostalo do silných turbulencí, které způsobily rozházení jídla, nápojů, zavazadel a dalších osobních věcí po celém interiéru letadla. Podle deníku The Sun ze všude trčely zlomené tyče na závěsy a část stropu se dokonce oddělila od konstrukce.

Při tomto „útěku z pekla“ bylo zraněno 15 ze 192 cestujících na palubě, přičemž 8 z nich muselo být převezeno do nemocnice k dalšímu ošetření. Letecká společnost Aerolineas Argentinas na svých oficiálních stránkách zveřejnila veřejné prohlášení, v němž mimo jiné uvedla, že průlet oblastí se silnými turbulencemi byl okamžitě ohlášen cestujícím velitelem letu a že jim posádka poskytla potřebnou zdravotní péči jak po přeletu turbulenční zóny, tak po přistání na letišti.

Ačkoliv turbulence mohou způsobit náhlé intenzivní pohyby letadla, neměly by ohrožovat bezpečnost v letadle. V tomto případě musely být záchvěvy mimořádně silné a lidé na palubě mohou mluvit o štěstí, že v pořádku přistáli. Jak vnitřek stroje vypadal po incidentu, se nyní můžete podívat v naší galerii.

Sdílejte článek
Štítky letadlo zranění galerie ničení Miami Buenos Aires The Sun trubulence Aerolíneas Argentinas

Přečtěte si také