Virály

17. listopadu 2020 00:43

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Lidé se na Instagramu chlubí svítícím tetováním! Líbí se vám víc než klasické kérky?

Klasické kérky už má kdekdo, ale internet zaplavily fotky lidí, kteří si nechali udělat svítící tetování.

Jestli chcete vyniknout na párty nebo si jen udržet svoji kérku v soukromí, pak je pro vás možná UV svítící tetování také něco, co byste mohli zvážit. UV tetování je sice už známé mnoho let, nejde o nic tak úplně nového, ale dnes si opět získává svoje fanoušky. A to jak mezi častými návštěvníky nejrůznějších párty, kteří touží po pozornosti, tak i mezi milovníky tetování, kteří chtějí za určitých podmínek vyniknout jinak, než klasickými kérkami inkoustem. A pak je tu třetí kategorie, a to jsou lidé, kteří chtějí ve svém každodenním životě udržet kérky prakticky neviditelné, jen aby je předvedli v celé své kráse pod ultrafialovým světlem. Ať je tomu tak či onak, o zajímavých tetováních byste měli vědět několik zajímavých věcí.

Za prvé, obyčejná mylná představa o neviditelných tetováních je, že září ve tmě. I když jsou někdy označovány jako tetování, které svítí ve tmě, určitě nesvítí samy, potřebují k tomu UV světlo. Pokud se tedy jen snažíte zviditelnit v temné tmě, měli byste si vybrat něco jiného. Zadruhé, barva na UV tetování je mnohem tenčí než běžná barva na tetování, takže se musíte ujistit, že umělec, který ji nanáší, má zkušenosti s prací s UV barvou, protože výsledky mohou být katastrofální. Neviditelná růžová je také častěji odmítána pokožkou a v některých případech je podráždění tak silné, že inkoust musí být odstraněn.

Neviditelná tetování nejsou vlastně neviditelná, přinejmenším v prvních dvou letech, dokud vyvýšené opálené linie úplně nezmizí. S každým dalším měsícem je tetování hůře viditelné, až se postupně stane prakticky neviditelným. Protože inkoust UV tetování obsahuje fosfor k dosažení efektu záře ve tmě, existují také lidé, kteří tvrdí, že jeho dostatečné dávky mohou způsobit vážné zdravotní problémy, i když toto tvrzení ještě není vědecky prokázáno. Umělci, kteří s ním pracovali, zatím nezaznamenali žádné zásadní problémy.


Přečtěte si také