návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Lidé v Bulharsku vtipně upravují sochy sovětských vojáků. Je pro vás tento druh vandalismu v pořádku?

Ne všechny formy vandalismu musí být nutně špatné. Jak je na tom podle vás tohle?
Vydáno: 12.11.2019
Sochy a vandalové v Bulharsku 5
Autor: Reddit/ kashluk Sochy a vandalové v Bulharsku 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Sofii, hlavním městě Bulharska, se mladá generace už několikrát pobavila tím, že sochy sovětských vojáků přemalovala různými barvami a vytvořila z nich například americké super hrdiny nebo čistě růžové sochy jako reakci na Tank číslo 23 v Praze, který v roce 1991 výtvarník David Černý přetřel narůžovo. U nás památník sloužil jako připomenutí osvobození Prahy Rudou armádou.

V roce 2012 byly v Rusku odsouzeny 3 členky ruské feministické rockové kapely Pussy Riot. Celá kauza byla v okolních zemích velice kritizována, a právě ve stejný den, kdy byly dívky odsouzeny, nasadili lidé v Bulharsku sochám barevné kukly (poznávací znamení kapely). V roce 2014 zase přemalovali sochu ve znamení podpory Ukrajiny, která byla a stále je utlačovaná Ruskem.  Co si o tom myslíte, připadá vám takové vyjádření politických názorů v pořádku?

Článek je zařazen v: vandalismus , sochy , Bulharsko , politické názory , protest