Virály

16. listopadu 2022 12:36

redakce Prima Lajk

GALERIE: Modelka trpí vzácným onemocněním kůže. Její skutečný věk byste jí nikdy netipli!

Influencerka boří stereotypy krásy.

Sara Geurts má vzácné genetické onemocnění kůže, které jí bylo diagnostikováno už v pouhých deseti letech. Ojedinělá choroba zpomaluje tvorbu kolagenu, což má za následek křehkou, vrásčitou pokožku ve velmi raném věku a silnou bolest kloubů. Kvůli nemoci tak teprve jednatřicetiletá Geurts vypadá mnohem starší.

Ani vážné onemocnění jí však nezabránilo v plnění jejího dávného snu. Místo toho, aby smutnila nad tím, jak je k ní život nespravedlivý, se rozhodla dívat se na svět s úsměvem a stát se modelkou. V roce 2015 se tak podělila o svůj příběh v rámci projektu kampaně Love Your Lines oslavující „nedokonalosti“.

Díky síle sociálních sítí se modelčina silná životní story dostala k milionům lidí, které dále inspirovala a dodala jim sílu. Ačkoli bylo pro Geurts těžké doslova vyjít s kůží na trh a odhalit všechny své nejistoty, dnes je ráda, že to udělala. „Mám za cíl prolomit společenské bariéry dokonalosti. Bariéry, které nám všem nakazují, abychom byli perfektní ve všech aspektech našich životů,“ řekla odhodlaně modelka.


Přečtěte si také