Virály

3. prosince 2018 16:24

redakce Prima Lajk

GALERIE: Muž si ustřelil půlku hlavy. Jeho extrémní proměna po transplantaci obličeje vám vezme dech

Kvůli nepovedenému pokusu o sebevraždu nevypadal jako člověk. Doktoři však provedli zázrak a jejich výsledek vás dostane do kolen.

26letý Cameron Underwood trpěl dlouhá léta depresemi a v roce 2016 zašly jeho stavy tak daleko, že se rozhodl skončit se životem. Chtěl se zastřelit. Pokus o sebevraždu se mu ale nepovedl a on si ustřelil polovinu obličeje. Výstřelem přišel o nos, spodní čelist, většinu zubů a poškodil si oční důlky. Tragédie mu ovšem paradoxně po patřičné pomoci vrátila vůli do života a lékaři mu v tom chtěli co nejvíce pomoci. V lednu letošního roku proto prodělal náročnou transplantaci obličeje. A z výsledku chirurgů vám opravdu spadne čelist.

Nemocnice Langone Health zveřejnila fotografie, na kterých se Cameron po operaci zotavuje a on sám přišel i na tiskovou konferenci. A opravdu vypadá jak zcela jiný člověk. Z muže s ohyzděnou tváří je najednou člověk, na němž byste stopy po jeho bývalém znetvoření takřka nenašli. „Jsem za transplantaci nesmírně vděčný, protože dala mému životu druhou šanci. Můžu se opět vrátit k aktivitám, které mám tak rád,“ řekl Cameron a dodal, že by se rád brzy vrátil do běžného života a založil rodinu. Oblíčej Cameron získal od náhle zemřelého Willa Fishera a tým lékařů použil k výrobě obličeje 3D tiskárnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také