Virály

26. října 2018 12:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Muž spatřil na obloze stvoření, které vypadá jako ptakoještěr. Co to je za létající monstrum?

Tenhle záhadný objekt nepřipomíná žádné zvíře, jaké kdy na obloze bylo spatřeno.

Představte si, že se podíváte na večerní oblohu a najednou spatříte létající objekt, který vypadá jako vystřižený z fantasy filmu či pohádky. Přesně to se stalo bezpečnostnímu pracovníkovi Johnu Amitranovi z Chicaga. Podle svých slov viděl letadlo a pod ním něco opravdu děsivého, co nevypadalo jako netopýr, ale spíše jako oživlá ilustrace pterodaktylu s malou hlavou oproti obřím křídlům. Stvoření prý nemělo žádné peří ani srst a jeho způsob lítání prý ještě nikdy předtím u žádného ptáka ani jiného zvířete neviděl.

Zajímavé je, že jen v roce 2017 bylo hlášeno celkem 55 případů zaznamenání podobného objektu na obloze. Podle muže jménem Lon Strickler, který se chystá o tomto fenoménu napsat dokonce knihu, je takový výskyt z hlediska kryptozoologie, tedy vědy, která zkoumá živočichy, o jejichž existenci neexistují důkazy, přesto byli už někdy zpozorováni, historický. I proto, že tento úkaz spatřili lidé v jedné mětské oblasti v jednom konkrétním období. Podobné stvoření bylo několikrát v krátkém čase na stejném místě spatřeno i v letech 1966/1967, tehdy dostalo jméno Mothman.

Jestli je tento létající objekt Mothman nebo jen podivně vypadající zvíře, to se asi jen tak nedozvíme. Upoutal však pozornost uživatelů Twitteru, kde byly jeho fotky zveřejněny, kteří teď diskutují o tom, co by ono záhadné stvoření mohlo být. V naší galerii se na něj nyní můžete taktéž podívat a ověřit si, že skutečně nevypadá jako něco, co by běžně lítalo po obloze.

Sdílejte článek

Přečtěte si také