Virály

22. února 2018 18:52

redakce Prima Lajk

GALERIE: Na pláži se objevilo tělo mrtvé velryby a lidé si u ní dělali selfíčka. Z těchto fotek opravdu mrazí!

Někteří lidé opravdu nemají úctu vůbec k nikomu a ničemu.

Mrtvé tělo modré velryby vyplavené na pobřeží Chile se stalo kulisou pro pořizování selfie a dokonce „zdí“ pro vytváření graffiti. Jedna fotka zveřejněná na internetu ukazuje dvě ženy, jak se usmívají a ukazují prsty písmeno V na znamení vítězství a míru, zatímco sedí na vrcholu mrtvé velryby. Její mrtvé tělo měřící 20 metrů se stalo hlavním tématem pro místní, když jej moře vyplavilo na pláži Punta Arenas v regionu Magallanes. Po poměrně krátké době se nicméně lidé u mrtvoly začali fotit, a někdo dokonce na její tělo vyškrábal zprávu „Anno, miluji tě“.

Uživatelé sociálních sítí odsoudili vandaly a vyzvali lidi, aby projevili mrtvému zvířeti alespoň trochu úcty. U fotografií se taky objevovaly komentáře o tom, že lidé v dnešní době ztrácejí respekt a empatii k ostatním a že se každým dnem lidstvo zhoršuje. Mezitím se odborníkům podařilo bezpečně vrátit jinou velrybu do Tichého oceánu poté, co tři dny strávila na pláži v Mexiku. Federální agentura pro ochranu životního prostředí uvedla, že velryba vplula do mělkého kanálu a příliv ji vyplavil na břeh, kde pak uvízla kvůli odlivu.

Pracovníci pak strávili tři týdny hydratací zvířete poléváním vodou a vykopali pod ním díru v písku, aby se kolem těla rozlila voda z moře. Důvody, proč jsou velryby tak často samovolně vyplavovány na břehy oceánů, jsou stále nejasné. Někteří vědci se ale domnívají, že to může být dáno kombinací mnoha faktorů, přičemž obzvláště zranitelné jsou staré, nemocné a zraněné velryby. Velmi časté jsou také navigační chyby v dorozumívání velryb, zejména při pronásledování kořisti nebo přiblížení se břehu za účelem vyhnout se predátorům.

Sdílejte článek
Štítky moře pláž velryba Chile galerie focení Tichý oceán Punta Arenas vandalové

Přečtěte si také