Vandalové se fotili na mrtvé velrybě a kreslili po ní 1
Autor: profimedia Vandalové se fotili na mrtvé velrybě a kreslili po ní 1

GALERIE: Na pláži se objevilo tělo mrtvé velryby a lidé si u ní dělali selfíčka. Z těchto fotek opravdu mrazí!

Publikováno: 22.02.2018
Někteří lidé opravdu nemají úctu vůbec k nikomu a ničemu.

reklama

Mrtvé tělo modré velryby vyplavené na pobřeží Chile se stalo kulisou pro pořizování selfie a dokonce „zdí“ pro vytváření graffiti. Jedna fotka zveřejněná na internetu ukazuje dvě ženy, jak se usmívají a ukazují prsty písmeno V na znamení vítězství a míru, zatímco sedí na vrcholu mrtvé velryby. Její mrtvé tělo měřící 20 metrů se stalo hlavním tématem pro místní, když jej moře vyplavilo na pláži Punta Arenas v regionu Magallanes. Po poměrně krátké době se nicméně lidé u mrtvoly začali fotit, a někdo dokonce na její tělo vyškrábal zprávu „Anno, miluji tě“.

Uživatelé sociálních sítí odsoudili vandaly a vyzvali lidi, aby projevili mrtvému zvířeti alespoň trochu úcty. U fotografií se taky objevovaly komentáře o tom, že lidé v dnešní době ztrácejí respekt a empatii k ostatním a že se každým dnem lidstvo zhoršuje. Mezitím se odborníkům podařilo bezpečně vrátit jinou velrybu do Tichého oceánu poté, co tři dny strávila na pláži v Mexiku. Federální agentura pro ochranu životního prostředí uvedla, že velryba vplula do mělkého kanálu a příliv ji vyplavil na břeh, kde pak uvízla kvůli odlivu.  

Pracovníci pak strávili tři týdny hydratací zvířete poléváním vodou a vykopali pod ním díru v písku, aby se kolem těla rozlila voda z moře. Důvody, proč jsou velryby tak často samovolně vyplavovány na břehy oceánů, jsou stále nejasné. Někteří vědci se ale domnívají, že to může být dáno kombinací mnoha faktorů, přičemž obzvláště zranitelné jsou staré, nemocné a zraněné velryby. Velmi časté jsou také navigační chyby v dorozumívání velryb, zejména při pronásledování kořisti nebo přiblížení se břehu za účelem vyhnout se predátorům.

Ohromná velryba se vynořila přímo vedle jejich lodi

VIDEO: Ohromná velryba se vynořila přímo vedle jejich lodi. Co se stalo pak, vás dostane

Člověk je kámoš, ne žrádlo

VIDEO: Drsné záběry ukazují, jak velryba zachránila potápěčku před útokem žraloka! Jak se jí to povedlo?


 

reklama