GALERIE: Nejvyšší žena světa drží další 3 světové rekordy. V čem je ještě jedinečná?

Tamara F. Publikováno: 10.08.2022
Nejvyšší žena světa překonala další tři rekordy ve své velikosti.

reklama

Pětadvacetiletá Turkyně Rümeysa Gelgi se se svou výškou 215,16 centimetru stala minulý rok oficiálně nejvyšší žijící ženou na světě. Ke svému dosavadnímu světovému rekordu si však po nedávném poměřování nyní zapsala ještě další tři úspěchy. Mladá Turkyně se stala ženou s nejdelšími prsty, největšíma rukama a nejdelšími zády na světě.

Za její enormní velikost může vzácná genetická porucha zvaná Weavarův syndrom spojený s rychlým růstem. Už při narození měřila Gelgi 59 centimetrů a vážila necelých 6 kilogramů, což odpovídá velikosti dvouměsíčního miminka. I přes svou nadměrnou výšku a deformaci různých částí těla, kvůli čemuž se musí mladá žena pohybovat na vozíku či si vypomáhat speciálním chodítkem, bere svůj život jako požehnání.

„Mám pozitivní pohled na život, ale s mou výškou dennodenně přicházejí i výzvy,“ nechala se slyšet Gelgi s tím, že jeden z největších problémů je pro ni doprava. „Jsem příliš vysoká na to, abych seděla v autě, takže musím cestovat v dodávce s matrací vzadu, abych si mohla lehnout,“ vysvětlila a dodala, že nemůže být v sedu příliš dlouho kvůli skolióze, kterou trpí. Nikdy si však Turkyně na nic z toho nestěžovala. „Rodiče mě naučili, jak být pozitivní,“ dodala Gelgi.

Rekordman Bob Salem

VIDEO: Týpek pokořil bizarní rekord. Nosem vystrkal burák až na vrchol hory

reklama