Virály

18. července 2022 11:33

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpek pokořil bizarní rekord. Nosem vystrkal burák až na vrchol hory

Nad některými z výkonů v Guinnessově knize rekordů zůstává rozum stát. Rekord Boba Salema patří rozhodně mezi ně.

Někteří lidé chtějí na tomto světě zanechat víc než ti ostatní a vrýt se do paměti něčím obdivuhodným a nezapomenutelným. Ať už je to skvělé umělecké dílo, vědecký objev nebo třeba pokořený světový rekord. Asi tak uvažoval i Američan Bob Salem, který se stal prvním mužem v 21. století, kterému se podařilo nejrychleji vystrkat svým nosem arašíd až na vrchol coloradské hory Pikes Peak o nadmořské výšce 4302 m.

„Není to lehký úkol, leč s podporou lidí tento tlačitel buráků může vstoupit do historie,“ napsalo hrdě na sociální sítě město Manitou Springs, když Salem vyrazil na svou misi 9. července ráno. Dvacet dlouhých kilometrů až na vrchol muž kutálel burákový oříšek po čtyřech dlouhých sedm dní, přičemž cesta byla pro něj z důvodu velkého horka příjemnější v noci.

A protože úkol zněl dostrkat na vrchol jakýkoli arašíd, po kapsách měl slušnou zásobu, kdyby se mu nějaký ztratil. Po sedmi dnech se Salemovi nakonec opravdu povedlo rekord překonat a pokořil tak Ulysse Baxtera, který v roce 1963 burský oříšek vystrkal nosem za osm dní.

Sdílejte článek
Štítky Pikes Peak rekord světový rekord Salem podzemnice olejná Guinnessova kniha rekordů bizarní rekord burákový oříšek

Přečtěte si také