GALERIE: Opuštěný pes půl roku v slzách čekal na svého páníčka před supermarketem. Jeho zdrcený výraz vás rozpláče

Lidé dokážou být skutečně krutí a vůbec si neuvědomují, jak svými lehkovážnými činy můžou nebohým čtyřnohým mazlíčkům ublížit.

Zvláště takto brzo po novém roce je to velice smutné, ale na sociálních sítích se objevil další srdcervoucí případ opuštěného psa, tentokrát z Tchaj-wanu. U tamního supermarketu byl nalezen ubohý čtyřnohý mazlíček, který téměř půl roku trpělivě čekal na svého majitele, který jej tam nechal opuštěného. Jenže ten neměl v úmyslu se vrátit, a jeho pes tak celou dobu pobýval venku v zimě sám. Jedna nakupující ho v takto bídném stavu našla a rozhodla se zveřejnit krutý osud psa na Facebooku v naději, že mu tak pomůže najít nový domov. Žena jménem Monter Wu se údajně ptala na minulost zvířete a zjistila, že ho téměř před půl rokem opustil řidič kamionu. Uvedla také, že byl pes očividně dobře vycvičený a přitahoval kolemjdoucí, kteří jej příležitostně pohladili nebo nakrmili. Ani jeden z nich však nebyl jeho páníček.

Monter Wu vysvětlila, že se o domácího mazlíčka kvůli své životní situaci bohužel nemůže postarat, její příspěvek se ale rychle stal virálním a všimla si ho i jedna tchajwanská organizace na ochranu zvířat, která zajistila psovi lékařskou prohlídku u veterináře včetně krevních testů. Podle nich lékaři zjistili, že jsou pejskovi dva až tři roky a je zdravý, veterináři mu jen podali léky proti parazitům. A ta nejlepší zpráva na konec – opuštěný pes našel nový domov, a to symbolicky přesně na Nový rok! Doufáme tedy, že nový rok pro něj bude i novým začátkem života plného lásky a štěstí.


Přečtěte si také