Virály

15. prosince 2021 14:15

redakce Prima Lajk

GALERIE: Pohroma i nápaditost na Miss Universe. Dívky oblékly národní kostýmy

Missky již tradičně předváděly na mezinárodní soutěži krásy národní kostýmy.

Soutěž krásy Miss Universe už zná svou vítězku. Kulatý sedmdesátý ročník vyhrála nádherná Harnaaz Sandhu z Indie, která porazila osmdesát konkurentek z celého světa, jež se ucházely o titul Nejkrásnější žena na světě. Na druhém místě skončila Nadia Ferreira z Paraguaye a třetí místo si odnesla krasavice z Jihoafrické republiky Lalela Mswane.

Kromě překrásných rób je součástí světového finále soutěže krásy i promenáda národních kostýmů. Diváci se tak mohli pokochat opravdu zajímavými a extravagantními modely a jako každoročně se bylo na co dívat. Češka Karolína Kokešová se tak například předvedla v kostýmu inspirovaném českým lvem a dalšími národními symboly, což působilo velmi vlastenecky.

Ostatní finalistky se ukázaly v podobně kreativních modelech, které už občas také lehce hraničily s nevkusem a kýčem a odrážely nejen národní symboliku, ale i globální a etické problémy. Mnoho diváků si však stěžovalo, že přehlídka vypadala spíš než reprezentace národů jako promenáda v Las Vegas nebo brazilský karneval.


Přečtěte si také