Virály

27. dubna 2021 11:22

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Ruský pár má jako domácího mazlíčka pumu! Fakt ji venčí na vodítku jako psa?

Mladý pár z ruské Penzy sdílí svůj domov už celé 3 roky s pumou.

I když jsou kočky běžnými domácími mazlíčky všude na světě, Aleksandr a Maria Dmitriev žijí v malém bytě o jedné ložnici s tak trochu jinou kočkou. Mají totiž jako domácího mazlíčka tříletou pumu Messi, což je druhá největší kočkovitá šelma v Americe hned po jaguárovi. Ve volné přírodě je považovaná za vrcholného predátora, ale tahle se narodila v dětské zoo a většinu svého života strávila jako kočka domácí. Možná i to je důvodem, proč se chová k lidem spíš jako přerostlá kočka. I když její majitelé dobře vědí, že je Messi stále predátor, který může kdykoliv zaútočit, podnikli všechny potřebné kroky k tomu, aby mohli se svým domácím mazlíkem sdílet domov a udržet jeho divokou stránku pod kontrolou.

Aleksandr a Maria jsou oba vyškolení psychologové a vždy milovali kočky, jejich bezsrstá kočka Sphynx Kira jim však stačila. Až do roku 2018, kdy se doslechli, že novorozená puma v místní zoo potřebuje lékařskou péči. Mladý pár věděl, že kdyby ji nezachránili, pravděpodobně by uhynula, ale také věděli, že zoo jim ho jen tak nedá. Rozhodli se ji tedy odkoupit a byli překvapeni, když zoo obchod s mazlíčkem skutečně přijala. Přivezli Messiho domů a dokázali jej po psychické i fyzické stránce přivést zpět ke zdraví. Netrvalo však dlouho, co si uvědomili, že jestli si ho chtějí udržet, musí provést nějaké úpravy svého domova.

Messi se z velké části chová jako velká kočka, ale právě jeho velikost představovala určité problémy. Aleksandr a Maria přeměnili chodbu bytu na zázemí kočkovité šelmy a obložili stěny bambusovými panely, které lépe odolávají jejím ostrým drápům a lze je snadno vyměnit. Také přinesli velký kmen stromu, na který může lézt, doplněný o malou skrýš dole. Messiho oblíbeným místem v domě je ale okno do koupelny, odkud vidí louky kolem bytového domu. Pak přišel na řadu i trénink šelmy. Našli trenéra psů, který byl ochoten jim s tím pomoci, a výsledky byly působivé.

Messi nyní plní základní příkazy jako „sedni“, „zůstaň“, „ke mně“ a „ne“, a dokonce umí chodit i na vodítku. Cvičení je pro Messiho blahobyt opravdu důležité, zvláště pokud jsou s ním venku na procházce. Podle nejnovějších fotografií nahraných na jejich profily na sociálních sítích se Dmitrievovi podařilo přestěhovat do většího domu a získali také nového přítele pro Messiho. Pouze to není puma, ale gepard. Messi se stal tak trochu celebritou na sociálních médiích, má už 1,5 milionu sledujících na Instagramu, 1,8 milionu předplatitelů na YouTube a mnoho dalších na jiných platformách.


Přečtěte si také