Virály

11. srpna 2021 11:17

redakce Prima Lajk

GALERIE: Sexy vrah je na vězení prý příliš hezký, brání ho fanynky. Co odporného ale udělal?

Americký soud v dubnu potvrdil 24letý trest vězení za vraždu mladému řidiči, který v roce 2018 při nelegálním závodu aut v centru Floridy zabil kolemjdoucí maminku s dítětem. Fanynky vraha se proti rozsudku ale bouří; na vězení je moc roztomilý, vzkazují.

Jednadvacetiletý pouliční závodník Cameron Herrin, který před třemi lety zabil čtyřiadvacetiletou matku a její dvacetiměsíční dcerku, byl odsouzen ke 24letům odnětí svobody. Herrin se podle své výpovědi účastnil nelegálního pouličního závodu v centru Floridy a v rychlosti 160 km/h srazil mladou maminku Jessicu Reisingerovou-Raubenoltovou, když v květnu 2018 přecházela ulici se svou dcerou Lilií. Na místě byly obě mrtvé.

Ani Herrinovo přiznání viny a jeho odsouzení nezabránilo k tomu, aby se vytvořily desítky fanklubů napříč sociálními sítěmi, které mladého Američana podporují. Někteří „fanoušci“ žádají jeho nevinu nebo alespoň zkrácení trestu a říkají, že je „příliš roztomilý“ na to, aby byl ve vězení tak dlouhou dobu. Podporující videa s hashtagem #justiceforcameron nasbíraly už dokonce přes 26 milionů zhlédnutí.

Fanklub dokonce vytvořil i petici vyzývající soud ke snížení trestu, která získala více než 28 tisíc podpisů. Pod videi ze soudního řízení se objevují podporující komentáře typu: „Není to vrah, vypadá tak nevinně“. David Raubenolt, Jessicin manžel a Liliin otec, to však vidí jinak. Požádal soudce, aby Herrinovi uložil maximální délku trestu 30 let a v soudní síni vzkázal mladíkovi toto: „Uvědom si, že jsi způsobil neuvěřitelnou a věčnou bolest, se kterou budu muset žít. Všechno je tvoje vina, nebyla to nehoda.“


Přečtěte si také