Virály

14. července 2020 21:56

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Tahle transgender modelka se jako první dostala na titulku slavného magazínu! Jak se vám líbí?

Tahle modelka zbourala stereotypy v modelingu. Původně totiž nebyla ženou, přesto se objevila na titulních stránkách známých časopisů.

22letá brazilská modelka Valentina Sampaio už je mezi modelkami známá. Spolupracuje jen se samými slavnými a prestižními značkami a je na podobné úrovni jako modelky Gisele Bündchen nebo Adriana Lima. Ne vždy to ale tak bylo. Valentina se narodila jako muž, odjakživa se ale cítila být ženou. Když jí bylo 8 let, tak ji psycholožka diagnostikovala jako transgender. Ženské jméno ale přijala až ve 12 letech a měla to štěstí, že ji kvůli tomu, že je transgender, nikdo nešikanoval.

Před několika dny modelka dostala spolupráci se známou značkou Victoria's Secret, která dřív nechtěla o LGBT nebo transgender ani slyšet. Pozitivní postoj neměla společnost ani k plus size modelkám, odmítala rozmanitost a lidé ji za to začali hojně kritizovat. Když ale najala tato značka spodního prádla do své kampaně historicky první transgender modelku, byla jí právě Valentina.

Modelka má za sebou i další úspěchy – v roce 2016 se například ambasadorkou kosmetické značky L’Oreal Paris, o rok později se objevila, mezi jinými, na titulní stránce magazínu Vogue.

Sdílejte článek

Přečtěte si také