Virály

8. března 2018 21:13

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tahle žena se chtěla stát hvězdou Instagramu. Místo toho se brutálně zadlužila. Tohle se může stát i vám!

Kdo chce kam... znáte to.

Žena, která se snažila být hvězdou Instagramu, se ocitla v dluzích poté, co žila ve lži. Lissette Calverio z Miami se přestěhovala do New Yorku a rozhodla se začít dokumentovat svůj život po vzoru seriálu Sex ve městě – tedy plný nového oblečení, brunchů, barů a drahých dovolených. Poté, co vedla na pohled dokonalý život, což dokazovaly její příspěvky na Instagramu, se však dostala do dluhu 10 000 dolarů, v přepočtu 204 700 Kč. Lisset uvedla, že v roce 2013 začala rozšiřovat své životní zkušenosti, aby se o ně mohla podělit na svém bloggu a na Instagramu. V roce 2016 se však rozhodla s tím přestat.

26letá žena připouští, že se stále více a více zadlužovala. Každý měsíc utrácela 200 dolarů (4 000 Kč) za oblečení, aby ji nikdo nemohl vidět v jednom modelu dvakrát. Vedla život, který přesahoval její finanční možnosti a hrozba zalužení nad ní visela do té doby, než se rozhodla převzít nad situací kontrolu. Lisette si naprosto uvědomovala důležitost autenticity a tvrdila, že sdílení fotografií nových bot či kabelky pro ni zpočátku znamenal minimální závazky. Lidé však měli o její život, tipy a rady, jak ho dosáhnout, obrovský zájem, takže postupem času začala pociťovat sílu zodpovědnosti pravidelně jim dopřávat to, co žádají.

Přesto je toho názoru, že není vůbec nic špatného na tom, když někdo chce být blogerem, zdůrazňuje však, že pro ty úspěšné, kteří opravdu ovlivňují okolí, je to tvrdá práce na plný úvazek. Zároveň taky upozorňuje ty, kteří chtějí prorazit jako hvězdy Instagramu, aby si předem pečlivě promysleli podnikatelský plán a vyhnuli se tak dluhům, do kterých se dostala Lissette. Na ukázky toho, jak vypadal její hvězdný život na Instagramu, se můžete podívat v naší galerii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také