Virály

22. února 2022 13:35

redakce Prima Lajk

GALERIE: Takhle by vypadali domácí mazlíčci na jiných planetách! Chtěli byste marťanského psa?

Dokázali byste žít bez svého čtyřnohého kamaráda? Jasně že ne, proto si je vezmeme i do vesmíru.

Je jen otázkou času, kdy lidé začnou kolonizovat jiné planety. A ačkoli sice ještě nevíme, kdy se to přesně stane, jedno je jisté. Jakmile k tomu dojde a lidstvo se bude muset stěhovat na sousední planety, bez našich milovaných chlupáčů nikam nepůjdeme. V tom případě zde ale vyvstává důležitá otázka, jak moc se přizpůsobí domácí mazlíčci mimozemskému prostředí?

Pokud bychom osídlili Merkur, planetu nejblíže k Slunci, byli bychom vystaveni extrémním teplotám a vysokému slunečnímu záření. Kvůli podnebí, řídké atmosféře a nízké gravitaci by tam domácí mazlíčci byli podobní těm z titanu. Na Venuši by na tom chlupáči také nebyli o nic lépe, vzhledem k bouřím, suchu a obrovským teplotám, by se na planetě nedalo téměř žít. Kvůli tomu by zde přežily možná tak bakterie, ale kdo ví, možná bychom vypěstovali terárium bakterií s fousky a ocásky.

Život na naší sousední planetě Mars by zvířatům zase dodal trčící antény, aby mohli zachycovat sluneční záření a pravděpodobně by změnil i jejich pigmentaci srsti na sytě oranžovou. Zato na Saturnu by mazlíčci vypadali opravdu originálně. Planeta s obřím prstencem a početnými měsíci má poměrně nízkou hustotu a je velmi větrná. Jestliže by na ní tedy žili domácí mazlíčci, vypadali by spíš jako medúzy bez koster, aby se mohli pohybovat v plynné atmosféře. Obdobně by to bylo i na Saturnu, který je stejně jako Jupiter plynný a má mnoho měsíců.

Ledoví obři Uran a Neptun se zase skládají ze studené kapaliny. Kvůli drsným podmínkám by musela být zvířata menší a mít podsaditější těla s tvrdou kůží, která by je ochránila. Postupem času by se jim také vyvinuly rybí ploutve a šupiny. Trpasličí planeta Pluto s řídkou atmosférou, která přijímá minimum světla, má zase slabou gravitaci a mrazivé teploty by z mazlíčků pravděpodobně udělaly křížence savce a hmyzu. Mohli by se tak stát menšími verzemi ledových pavouků ze seriálu Mandalorian.

Tak na jaké planetě by se vám domácí zvířata líbila nejvíc?


Přečtěte si také