GALERIE: Tento kluk má alergii na chlad. Zabít by ho mohla i cesta do školy!

Teenager z Anglie trpí vzácnou alergií na chlad. Díky tomu je pro něj obtížná i obyčejná cesta do školy, protože by při tom mohl zemřít.

Čtrnáctiletý Calum Courtney z Essexu musí do školy dojíždět společně s rodiči, kteří ho vozí autem. Trpí totiž alergií na chlad, která u něj způsobuje anafylaktický šok. Chlapec nemůže být venku déle než 15 minut, jelikož po uplynutí této doby se mu na kůži začne objevovat červená vyrážka v důsledku stavu, který se nazývá chladová kopřivka.

Alergie u něj propuká, když je teplota pod 24 °C. Jeho rodina tak musí téměř neustále topit. Chlapcova nemoc je natolik rozjetá, že se dokonce musí hlídat i to, zda je v noci celý pod peřinou. I malý kousek odhalené nohy či ruky by u něj mohl znamenat propuknutí vyrážky. Tento stav mu byl poprvé diagnostikován před deseti lety a Calum se od té doby musí vyhýbat nejrůznějším sportovním aktivitám, jako je například bruslení, plavání či fotbal. „Caluma to jako teenagera velice ovlivňuje. Neustále e musí vracet dovnitř, protože je na něj venku příliš velká zima. Na druhou stranu je mu zase pořád teplo, protože ho jako rodiče nabalujeme do několika vrstev,“ vysvětlila jeho matka Tupley Countrey.

Sdílejte článek

Přečtěte si také