Virály

9. června 2018 11:55

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tohle je 6 nejzáhadnějších míst na světě! Odvážili byste se na tato místa podívat?

Záhadných míst je doopravdy mnohem víc, ale nám přijde tato šestice něčím výjimečná.

1. STONEHENGE

Stonehenge je největším britským monumentem a nejznámějším pozůstatkem doby bronzové. Léta byl považován za chrám Slunce, astronomický kalendář nebo za svatyni mrtvých předků. Teorií existuje řada, včetně té, že Stonehenge byl místem pro uctívání druidů, což jsou keltští kněží. Podle vědců je ale smysluplnější předpokládat, že spíš než místo pro uctívání, pozorování přírodních úkazů či léčení neduhů měl tento monument sloužit jako stavba pro setkávání lidí.

2. CHEOPSOVA PYRAMIDA

Egyptští archeologové studovali termálními skeny největší pyramidu světa. Ve 4500 let staré stavbě objevili několik podivností/anomálií – nejméně na třech místech, s tím, že jedna anomálie je výjimečně velká. Jsou uvnitř pyramidy duchové? Je postavena ze 2 300 000 kamenů, které se těžily v tři tisíce metrů vzdáleném lomu.

3. SAGRADA FAMÍLIA

Stavební práce na něm začaly v roce 1882, trvají dodnes. Chrám je hlavní stavbou slavného katalánského architekta Antonia Gaudího. Toto neobyčejné stavební dílo mělo podnítit návrat k učení římskokatolické církve. Chrám byl vysvěcen 7. listopadu 2010. Chrám by měl být dokončen asi v roce 2026, na kdy připadá sté výročí úmrtí jejího autora Antonia Gaudího.

4. OSTROV PANENEK

Stovky panenek v různém stadiu rozkladu mají uspokojit nešťastné duše malých dětí. Ostrůvek byste našli v kanálech Xocimilca v Mexiku. Za proměnu ostrova stojí Don Julian Santana Barrera, pustevník, který se sem přistěhoval kvůli obchodu. Jednoho dne našel v moři mrtvé tělo malé dívky. Později se začaly objevovat na břehu panenky. Viděl to, jako počin zlých duchů, tak je začal věšet na stromy.

5. LES SEBEVRAHŮ

V Japonsku se nachází les Aokigahara na ostrově Honšů. Světově se pohybuje na prvních příčkách v počtu sebevražd. Již po staletí sem lidé chodili ukončovat svůj život. Velmi známý se stal po aféře youtubera Logana Paula, který v lese našel mrtvého muže.

6. POMPEJE

Na konec zůstaneme v Evropě. Pompeje jsou opravdu smutným skvostem. Toto město leželo v oblasti metropolitního města Napoli. 24. srpna roku 79 našeho letopočtu byly Pompeje zničeny výbuchem sopky Vesuv. Sopečný prach pokryl úplně všechno. Nikdo neměl šanci přežít a vše živé v jedné minutě utichlo.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko Mexiko chrám Pompeje stonehenge galerie Slunce Stonehenge Logan Paul Antoni Gaudí Chufuova pyramida záhadná místa Sagrada familia

Přečtěte si také