Virály

24. března 2022 16:34

redakce Prima Lajk

GALERIE: Týpci odjeli na Ukrajinu, aby zachránili zvířata z místní zoo. Podařilo se jim to?

Tři přátelé z Anglie se rozhodli ujet přes 2000 kilometrů, aby zachránili některá zvířata z ukrajinské zoo. Naložili je přitom do své dodávky.

Pětačtyřicetiletý válečný veterán Tim Locks a jeho dva kamarádi se vydali na čtyřdenní misi, která měla za úkol dostat do bezpečí zvířata z ukrajinské zoo. Válkou zmítaná země se totiž negativně podepisuje nejenom na tamních lidech, přírodě a stavbách, ale také zvířatech. Ti, kteří jsou umístěny v zoologických zahradách ze svých kotců nemají šanci uniknout možnému nebezpečí. A právě těmto zvířatům se rozhodli pomoci tři muži, kteří se vydali na záchranou akci ve své dodávce.

Podařilo se jim převést lva a vlka, které před tím uspal veterinář. Celá akce skupině trvala přibližně tři hodiny. Zvířata jim v kotcích do dodávky pomohli naložit Ukrajinci se svým jeřábem. Muži je pak převezli do rumunské zoo, kde si je v bezpečí převzali místní ošetřovatelé. Sám Tim se pak nechal slyšet, že by rád převezl více zvířat, pokud by měl větší prostor. Na místě je prý spousty záchranných týmů, které se starají o lidi, ale kupodivu nikoho nezajímají zvířata, takže to byla práce pro ně.

Sdílejte článek
Štítky válka lev vlk zvířata ZOO Ukrajina galerie Tim Locks

Přečtěte si také