Virály

25. září 2022 13:14

redakce Prima Lajk

GALERIE: Týpek cestuje po světě a hledá ty nejhorší veřejné záchody. Kde jsou ty nejodpornější?

Jsou pro vás veřejné záchody noční můrou? Tak to jste ještě nic neviděli.

Představte si vaši vysněnou dovolenou. Je to snad luxus a relax na písčité pláži? Jen vy, kniha a všude kolem les? Nebo snad zasněžené vrcholky hor a praskající oheň v krbu? Tak pro Brita Grahama Askeyho vysněná dovolená vypadá úplně jinak. Turista a autor cestopisů se totiž rozhodl projet 91 států a urazit téměř 121 tisíc kilometrů, jen aby našel vítěze nejhoršího veřejného záchodu na světě.

A v jakém státě se tedy nachází nejhorší a nejodpornější toaleta na zemi? Podle cestovatele Askeyho na plné čáře zvítězil vnitrozemní stát sousedící s Čínou, Tádžikistán. „Ten nejšpinavější a nejnechutnější záchod, pokud se tomu tak dá říkat, mají stoprocentně v Tádžikistánu – je to dokonalá pekelná díra,“ zhodnotil profesionálně Brit s tím, že na toaletní papír raději předem zapomeňte. Místo něj slouží plachta přehozená přes záchod. Chuťovka.

Místní se prý odvažují použít onu „místnost“ pouze v absolutně nutném případě. Víc než (ne)hygienické podmínky jim však dělají starost jedovatí hadi a krysy, kterých je všude kolem požehnaně. Pokud vás více zajímají Askeyho objevy, všechny shromáždil a zapsal do nové knihy s názvem Toilets of the Wild Frontier. Věříme, že tam naleznete další krásná zákoutí naší planety.


Přečtěte si také