GALERIE: Týpek cestuje po světě a hledá ty nejhorší veřejné záchody. Kde jsou ty nejodpornější?

Tamara F. Publikováno: 25.09.2022
Jsou pro vás veřejné záchody noční můrou? Tak to jste ještě nic neviděli.

reklama

Představte si vaši vysněnou dovolenou. Je to snad luxus a relax na písčité pláži? Jen vy, kniha a všude kolem les? Nebo snad zasněžené vrcholky hor a praskající oheň v krbu? Tak pro Brita Grahama Askeyho vysněná dovolená vypadá úplně jinak. Turista a autor cestopisů se totiž rozhodl projet 91 států a urazit téměř 121 tisíc kilometrů, jen aby našel vítěze nejhoršího veřejného záchodu na světě.

A v jakém státě se tedy nachází nejhorší a nejodpornější toaleta na zemi? Podle cestovatele Askeyho na plné čáře zvítězil vnitrozemní stát sousedící s Čínou, Tádžikistán. „Ten nejšpinavější a nejnechutnější záchod, pokud se tomu tak dá říkat, mají stoprocentně v Tádžikistánu – je to dokonalá pekelná díra,“ zhodnotil profesionálně Brit s tím, že na toaletní papír raději předem zapomeňte. Místo něj slouží plachta přehozená přes záchod. Chuťovka.

Místní se prý odvažují použít onu „místnost“ pouze v absolutně nutném případě. Víc než (ne)hygienické podmínky jim však dělají starost jedovatí hadi a krysy, kterých je všude kolem požehnaně. Pokud vás více zajímají Askeyho objevy, všechny shromáždil a zapsal do nové knihy s názvem Toilets of the Wild Frontier. Věříme, že tam naleznete další krásná zákoutí naší planety.

Ilustrační foto

V tomhle městě se nachází víc mrtvých než živých! Kde je místo duchů?

reklama