Virály

20. října 2021 12:22

redakce Prima Lajk

GALERIE: Týpek našel v domě gigantické vosí hnízdo. Co s ním proboha udělal?

Deratizátor objevil u jednoho zákazníka na půdě obrovské vosí hnízdo. Možná se jedná i o rekord.

Osmačtyřicetiletý Ralph Clews pracuje ve společnosti zabývající se bojem proti škůdcům už několik desítek let. To, co však objevil u jednoho ze zákazníků v anglickém městě Coventry, ještě v životě neviděl. Na půdě jeho domu našel gigantické vosí hnízdo, které dosahovala skoro jednoho metru a sídlilo v něm kolem 75 000 až 100 000 vos.

„Když mi volal zákazník, že má problémy s vosami, neměl jsem ani tušení, co mě čeká,“ vzpomínal deratizátor Clews. „Ani se mu nechtělo věřit tomu, že to jsou vosy. Tipoval jsem to spíš na sršně,“ dodal s tím, že obvyklé vosí hnízdo vypadá spíš jako fotbalový balón. „Bylo to ale to největší vosí hnízdo, jaké jsem kdy viděl. Měl jsem chuť spálit celý dům,“ vtipkoval. Nakonec se ho však zbavil profesionálním způsobem a nikdo naštěstí neutrpěl žádnou újmu.

Navzdory své nebezpečné práci ji však Clews miluje a ve volných chvílích se stará i o své včelstvo. „Baví mě to, co dělám. Vím, že je moje práce prospěšná, protože pomáhám lidem v nouzi. Zamoření jakýmikoli škůdci může být nebezpečné a jsem rád, že se na mě mohou lidé obrátit a sami spát klidným spánkem,“ řekl deratizátor a dodal, že se v práci nikdy nenudí.


Přečtěte si také