Virály

23. února 2021 19:19

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: V Americe se narodil pes se šesti nohama a dvěma ocasy! Jakou má šanci na přežití?

Tohle štěňátko mělo štěstí, že vůbec přežilo! Narodilo se totiž se šesti nohama a dvěma ocasy, takže šance nebyly moc velké.

Ve Spojených státech se narodilo „zázračné“ štěňátko. Přišlo totiž na svět poněkud v nestandardním vybavení – má šest nožiček a dva ocásky. Přesto se štěně, které dostalo jméno Skipper, snaží, co mu síly stačí, aby přežilo a vybojovalo si svou šanci na život. Skipper je australský kříženec border kolie a narodila se ve veterinární nemocnici Neel v americké Oklahomě. Většina zvířat, která se narodí s podobnou anomálií, bohužel moc dlouho nežijí. Ale tohle štěně kupodivu rychle přibírá a skvěle se mu daří. Podle veterinářů měla mít zřejmě dalšího sourozence, ale plody se během těhotenství v děloze neoddělily, a tak jsou její končetiny a ocas „navíc“ ve skutečnosti jejího nenarozeného štěněte.

Všechny její nohy se pohybují nezávisle na sobě a reagují na podněty. Není ale zatím jasné, jestli bude později v životě potřebovat pohybové pomůcky nebo fyzioterapii. Všichni Skipper ale fandí, aby to zvládla. Kromě toho, že se Skipper narodila se šesti nohama a dvěma ocasy, má ještě řadu dalších aspektů, které ji odlišují od jejích bratrů a sester. Má také vrozenou poruchu spojování zvanou „monocephalus dipygus“ a „monocephalus rachipagus dibrachius tetrapus“. To v zásadě znamená, že má jednu hlavu a jednu hrudní dutinu, ale dvě pánevní oblasti, dvě dolní močové cesty, dva reprodukční systémy. Smutnou zprávou je, že ji matka odmítla a potřebuje krmení lahví, ale jinak si – jak už bylo řečeno – vede po všech stránkách dobře.

Její majitelé založili stránku GoFundMe, aby mohli zaplatit za potřebnou lékařskou péči, operace a návštěvy veterináře, které by v budoucnu mohla fenka potřebovat.


Přečtěte si také