Virály

20. listopadu 2022 14:00

redakce Prima Lajk

GALERIE: Vousy nejsou jen pro muže. Chlupatá žena je na svůj knír pyšná!

Nadměrné ochlupení Američanku ani trochu netrápí.

Ženy a přirozené ochlupení je aktuální téma a trend, který rozdělil nejen ženskou společnost na dva tábory. Jedny by bez neoholeného podpaží, nohou a intimních míst nedaly ani ránu, zatímco druhé dávají přednost přírodnímu looku a nechávají vše tak, jak to narostlo. Holit, či neholit je zkrátka otázka moderní společnosti.

Pro devětatřicetiletou Elizabeth Dee Mayer původem z amerického Seattlu to ale žádný neřešitelný hlavolam není. Ačkoli totiž trpí nadměrným ochlupením a takzvaným hirsutismem, což je zvýšený růst chloupků u žen v místech, kde se typicky vyskytuje ochlupení jen u mužů, jako je brada, hrudník či tváře, nedělá si s tím příliš těžkou hlavu.

Naopak. Věří, že i chlupaté ženy mohou být sexy a ženské. K tomuto přijetí ji ale čekala velmi dlouhá cesta. V době střední školy se totiž za nadměrné ochlupení styděla a pravidelně se holila. Poté si však řekla dost, přestěhovala se z Ameriky na Marshallovy ostrovy, kde je přírodní chlupatý vzhled všudypřítomný, a začala se mít konečně ráda.


Přečtěte si také