Virály

1. března 2022 16:00

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena otěhotněla během toho, co už jedno dítě čekala. Může za to tento vzácný jev

Maminka z Kalifornie zůstala v šoku poté, co se dozvěděla, že během těhotenství znovu otěhotněla a místo jednoho dítěte čeká dvě.

Odalis a Antonio Martinezovi z Kalifornie byli štěstím bez sebe, když v listopadu 2020 zjistili, že čekají miminko. Zvláště poté, co pár měsíců před tím Odalis potratila. Pár týdnů po prvním ultrazvuku se však pětadvacetiletá maminka dozvěděla šokující zprávu. Lékaři jí sdělili, že nečeká jedno, ale dvě děti, které byly počaty během dvou jiných dnů ve stejném týdnu.

Tento zvláštní jev se nazývá superfetace nebo také přeoplodnění. Jedná se o vznik embrya po oplodnění vajíčka za situace, kdy už je v děloze přítomné embryo z jiného menstruačního cyklu. Může k tomu docházet v případech, kdy má žena zdvojenou dělohu nebo například neočekávanou ovulaci.

„Byla jsem šťastná, ale zároveň jsem se hrozně bála kvůli mému předchozímu potratu,“ vysvětlila Odalis. „Všem říkám, že to jsou to dvojčata, i když jsem si přečetla hodně článků a vím, že technicky vzato nejsou. Pro lidi je to ale na pochopení jednodušší, takže je při tom nechávám,“ směje se maminka.


Přečtěte si také