Virály

5. května 2022 13:01

redakce Prima Lajk

Hasič, který měl pozitivní test na kokain, dostal vyhazov. Nyní mu soud přiznal odškodné

U vysloužilého hasiče se potvrdila přítomnost kokainu. Pouhý rok před důchodem dostal vyhazov.

Marcus Headley z Velké Británie má za sebou více než 30 let služby v hasičském sboru Walthamstow v Londýně. V roce 2018 byl však jen rok před odchodem do důchodu propuštěn poté, co rutinní test na drogy potvrdil, že se v jeho tělo nachází stopy kokainu, přestože se Headley zapřísáhl, že se v životě drogy nikdy nedotkl.

Aby dokázal svou nevinu, tak si na své vlastní náklady udělal další test, který však opět jen potvrdil pozitivní přítomnost kokainu. Navzdory tomu hasičský veterán stále trval na své nevině, ačkoli soudce David Massarella rezolutně zamítnul jeho žádost o návrat do služby s tím, že Headley představuje „nepřijatelnou úroveň rizika“ a výsledky testů mluví za vše.

I přesto se dostalo nyní už bývalému hasiči zadostiučinění v podobě kompenzace ve výši 9 454 liber, v přepočtu asi 275 445 korun, za nespravedlivé propuštění ze zaměstnání. Další vyšetřování poté totiž ukázalo, že pozitivní test na drogy mohla ovlivnit cukrovka typu 2, která byla Headleymu v minulosti diagnostikována.

Sdílejte článek

Přečtěte si také