Virály

13. dubna 2018 14:19

redakce Prima Lajk

Holky, tohle je 5 tipů, jak si vybrat nejlepší červenou rtěnku! Díky těmto radám už nikdy nešlápnete vedle.

Rtěnka je nejvýraznější prvek make-upu. Mnoho žen ji však nosit neumí.

Někdo jako by se se rtěnkou na rtech narodil, někomu nesedí, ani kdyby si dotyčná koupila tu nejdražší na světě. Čím to je? Je to jednoduché, je to tím, že nevíte, jaká se k vám nejvíce hodí. Špatně zvolený odstín rtěnky může snadno zničit celý váš vzhled. Proto je důležité vybrat si barvu, která vám vyhovuje.

1. PODTÓN PLETI

První krok při výběru správné barvy rtěnky je určit váš tón pleti. Existují 3 hlavní tóny: teplý, studený nebo neutrální.

Přiložte si bílý papír k obličeji, pokud vaše tvář vypadá vedle bílého papíru nažloutlá, máte teplý podtón pleti. Pokud se vaše tvář jeví růžová nebo namodralá, máte studený podtón pleti. Pokud vaše tvář vypadá šedá, máte pravděpodobně olivovou pleť a tím pádem neutrální podtón pleti. Tento efekt vytváří zelená barva pleti spolu s jejím žlutým podtónem. Protože jste někde uprostřed, můžete experimentovat s neutrálními a teplými barvami. V případě, že nevidíte ani nádech žluté, olivové či růžové, máte neutrální odstín pleti.

2. TVAR RTŮ

Horní ret větší než dolní: Světlejší rtěnku aplikujte na horní ret a o odstín tmavší na dolní. Dlouhé rty: Naneste jakoukoliv červenou rtěnku, která vyhovuje vašemu podtónu pleti. Ve středu rtů zvolte o odstín světlejší.

Asymetrické rty: Před nanášením rtěnky použijte tužku na rty ve stínu podobném barvě rtěnky, která vykreslí rty a dodá jim jasný tvar a konturu.

3. VELIKOST RTŮ

Tenké rty: vyhýbejte se tmavým a svěžím barvám, vaše rty budou vypadat ještě tenčí. Zkuste použít lesk a krémové rtěnky.

Objemné rty: vyvarujte se odstínům a strukturám, které jsou příliš lesklé a třpytivé. Matná je pro vás ideální.

4. BARVA VLASŮ

Blond: Ženy s blond vlasy mají většinou i světlejší tón pleti. Tudíž jim ve velké většině budou slušet spíše růžové tóny rtěnek. In je i světle hnědá rtěnka, která bude na tváři působit více zemitě. Nám se tento trend líbí.

Zrzky mají volbu celkem jasnou. Neudělají krok vedle, když zvolí rudou nebo krvavě červenou barvu rtěnky.

Brunetky mají eso. Mohou si totiž vybírat. Červená, rudá, růžová nebo neutrálně hnědá. Majitelkám tmavé hřívy sednou snad všechny barvy.

5. BARVA OČÍ

Hnědé: jasné červené, hnědé a světle růžové.

Modré: různé odstíny třešní, růžové nebo šarlatové barvy.

Zelené: cihlové, tmavší červené a růžové

Šedé: nude barvy a švestkové odstíny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také