Virály

15. listopadu 2022 12:07

redakce Prima Lajk

Homosexuální pár, který byl odmítnut 31 kněžími, měl konečně svatbu. Kde jim nakonec požehnali?

Gay pár po 31 odmítnutích konečně našel kostel s tolerantním knězem.

Devětatřicetiletý Shane Yerrel a třicetiletý David Sparrey z Británie jsou křesťané, kteří chodí po celý život poctivě do kostela. Přesto je jejich náboženství zradilo a nechtělo přijmout. Jediné, co totiž chtěli, byla svatba v kostele, kde si před sebou navzájem, svými blízkými a Bohem vyznají lásku do konce života. To jim ale 31 kněží nechtělo dopřát a pokaždé jim zavřeli dveře od kostela.

Když už to zoufalí snoubenci chtěli vzdát, úplnou náhodou narazili na reverendku Tessu Henry-Robinson z Wanstead United Reformed Church ve východním Londýně, která jim dodala novou víru. „Vidím, že se milujete. Láska je láska a každý si zaslouží vzít si člověka, kterého miluje,“ řekla zamilované dvojici duchovní.

Příběh Shanea a Davida tak mohl díky tolerantní farářce skončit šťastným koncem – homosexuální pár měl nádhernou svatbu 21. října před svou rodinu, přáteli i Bohem v kostele tak, jak si to od začátku přáli. „Pokud se milujete a chcete se vzít v kostele, nevzdávejte to,“ vzkázal ostatním zamilovaným homosexuálním párům Shane.


Přečtěte si také