Virály

5. května 2022 13:14

redakce Prima Lajk

Hrob skřítka Dobbyho z Harryho Pottera chtějí památkáři odstranit. Co jim na vzpomínkovém místě vadí?

Hrobečku svobodného skřítka Dobbyho hrozí přesunutí nebo odstranění.

Smrt milovaného domácího skřítka Dobbyho byla pro všechny fanoušky Harryho Pottera jednou z nejsmutnějších scén vůbec. Nejednomu Potterheadovi ukápla slzička, když malý ušatý tvoreček naposledy vydechl jméno svého hrdiny a zemřel na pláži před Lasturovou vilou.

A ačkoli je postava Dobbyho fiktivní, tisíce lidí z celého světa se každoročně sjíždějí na pláž Freshwater West v západním Walesu, kde byla scéna natáčena, aby na uměle vytvořeném hrobě nechali nejrůznější upomínkové předměty. Spontánně vytvořený památník a posléze i pláž je však doslova zahlcen oblázky s nápisy a ponožkami, které mají skřítka připomínat.

Památkáři se tak obávají, že je situace nadále neúnosná a musí se začít řešit přesunutím nebo odstraněním hrobu. Udělali proto průzkum, který má pomoci v řešení a zvážení možností udržitelné budoucnosti oblasti Freshwater West, jejíž součástí je i Dobbyho hrob. „Zanechat tu vypranou ponožku je sice krásné, ale po nějaké době se ta ponožka zašpiní vším možným,“ řekla stanici BBC fanynka Harryho Pottera Victoria MacLeanová z velšského Neathu.

Otázkou však zůstává, zda odstranění pietního místa vůbec pomůže a fanoušci prostě posléze nevytvoří další. Památkáři budou muset vymyslet způsob, jak uchlácholit nadšence kouzelnického světa a zároveň udržet pláž čistou.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie hrob Harry Potter Dobby

Přečtěte si také