Virály

11. března 2021 14:03

redakce Prima Lajk

Hrozí novému GTA potíže? V tomhle městě se politici snaží zabránit prodeji násilných videoher

Násilné hry prý vedou k větší kriminalitě.

A je to tady zase. Jakmile politikům dojdou argumenty i racionální řešení kriminality v jejich městech a státech, začnou tradičně své problémy svádět na videohry. Tenhle trend se vrací pravidelně každých pár let, pokaždé někdo přijde s tím, že by zakázal prodej násilných videoher, načež se spustí společenská debata, objeví se desítky studií, které celou tuhle logiku, že násilné hry vedou k většímu násilí ve skutečném životě, vyvrátí, a posléze to vše zase potichu vyšumí.

Teď každopádně jeden demokratický politik z Chicaga navrhuje zákon, který by přesně tohle učinil – zakázal by prodej her, jako je GTA V a podobné. Jeho zdůvodnění? Ve městě prý stoupá počet případů krádeží aut. Ne že by to souviselo s pandemií, kdy je více lidí bez práce, více lidí doma, více volného času páchat zločiny – prostě za to můžou videohry.

Různé herní asociace už se proti tomu mezitím vyjádřily s tím, že k tomuhle tvrzení neexistují žádné důkazy a že by bylo lepší, kdyby politici raději hledali řešení těchto problémů jinde než u her.

Sdílejte článek
Štítky Chicago studie videohry násilí videohra kriminalita politici Grand Theft Auto V GTA V

Přečtěte si také