Hrozí zákaz prodeje násilných videoher? 1
Autor: Rockstar Games Hrozí zákaz prodeje násilných videoher? 1

Hrozí novému GTA potíže? V tomhle městě se politici snaží zabránit prodeji násilných videoher

rd. Publikováno: 11.03.2021
Násilné hry prý vedou k větší kriminalitě.

reklama

A je to tady zase. Jakmile politikům dojdou argumenty i racionální řešení kriminality v jejich městech a státech, začnou tradičně své problémy svádět na videohry. Tenhle trend se vrací pravidelně každých pár let, pokaždé někdo přijde s tím, že by zakázal prodej násilných videoher, načež se spustí společenská debata, objeví se desítky studií, které celou tuhle logiku, že násilné hry vedou k většímu násilí ve skutečném životě, vyvrátí, a posléze to vše zase potichu vyšumí.

Teď každopádně jeden demokratický politik z Chicaga navrhuje zákon, který by přesně tohle učinil – zakázal by prodej her, jako je GTA V a podobné. Jeho zdůvodnění? Ve městě prý stoupá počet případů krádeží aut. Ne že by to souviselo s pandemií, kdy je více lidí bez práce, více lidí doma, více volného času páchat zločiny – prostě za to můžou videohry.

Různé herní asociace už se proti tomu mezitím vyjádřily s tím, že k tomuhle tvrzení neexistují žádné důkazy a že by bylo lepší, kdyby politici raději hledali řešení těchto problémů jinde než u her.

Nejdůležitějším krokem je odstřihnout je ze svého života

ODHALENO: Proč byste měli ze života vyškrtnout všechny toxické lidi? Tohle vám otevře oči!

reklama