Sex a vztahy

11. března 2021 13:27

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Proč byste měli ze života vyškrtnout všechny toxické lidi? Tohle vám otevře oči!

Toxičtí lidé, citoví upíři nebo vysavači energie. Takto lze označit lidi, kteří kolem sebe šíří negativní energii a přenášejí ji na druhé. Nejdůležitějším krokem je připustit si, že se takovými lidmi obklopujete a nadobro je odstřihnout ze svého života.

Manipulování, sobeckost, ponižování druhých a žárlivost není pro toxické lidi cizí. Často se stává, že citovým upírem může být někdo z rodiny, kamarád nebo v častých případech i partner. Podle odborníků má přítomnost toxických lidí negativní dopad na duševní zdraví i sebevědomí jedince. Negativní energie vám nedovolí vidět, že jste hodni bezpodmínečné lásky, a může vést až k úzkosti, stresu a depresím.

Toxičtí lidé rádi dělají všechna důležitá rozhodnutí za vás a snaží se ovládat všechny aspekty vašeho života. Pomalu tak můžete ztrácet kontrolu nad svým životem a dospět do bodu, kdy se nebudete moct nad ničím rozhodnout sami. Jedovatý vztah může způsobit, že se vzdáte svých koníčků a přátel, aniž byste si to vůbec uvědomili. Děláte-li vše pro pohodlí druhé osoby, můžete zanedbávat vše, co pro vás v minulosti bylo důležité.

Vyčistěte si své okolí a omezte kontakt s osobami, které vás vysávají. Nemusíte z toho mít žádné výčitky, to že se od takových lidí odstřihnete, neznamená, že je nenávidíte. Symbolizuje to vaši zralost; konečně se budete moci nadechnout a soustředit se jen na své vlastní pocity a potřeby.


Přečtěte si také