Hustá babča vyměnila pletení za videohry. Neuvěříte, proč si v sedmdesáti koupila konzoli!

Britská babička se naučila pařit s vnoučaty videohry, aby s nimi mohla být alespoň v nějakém kontaktu.

Izolace a chybějící lidský kontakt nebyl pro nikoho z nás v minulém roce jednoduchý. Zejména to ale muselo být těžké pro většinu seniorů, kteří neovládají moderní technologie, jež nám tolik usnadňují socializaci na dálku. Mnoho prarodičů tak bylo odříznutých od svých rodin a vnoučat.

Stejně těžké chvíle prožívala i sedmdesátiletá Vandra z Británie, hrdá babička tří vnoučat. Před pandemií byla seniorka se svými vnoučaty skoro každý den, ale to se poté rychle změnilo. Navštěvovat se nebylo bezpečné, a tak se najednou Vanda octla sama. Místo stesku a pláče si ale řekla, že zakope „válečnou sekyru“ s technologiemi, a rozhodla se je přijmout.

Věděla, že její vnoučata hrají videohry a že to je jediný možný způsob, jak s nimi být v častém kontaktu. Na nic tedy nečekala a okamžitě si koupila herní konzoli. „To, že jsem mohla mluvil se svými vnoučaty a trávit s nimi čas, mě povzbuzovalo,“ přiznala Vandra. „Než jsem se vůbec vzpamatovala, už jsme hráli nějakou závodní hru a víte co? Já jsem je všechny porazila!“ dodává se smíchem.

Sedmdesátiletá babička vzkazuje i dalším seniorům, kteří uvažují o koupi herní konzole, ať se toho nebojí a překonají strach stejně jako ona. Přiznala, že i když už koronavirová opatření ustanou, na konzoli hrát nepřestane, protože je to v tom vážně dobrá.


Přečtěte si také