Virály

9. listopadu 2022 13:29

redakce Prima Lajk

Influencer se chlubil luxusem. Ve skutečnosti je to ale zloděj, kterému hrozí vězení

Hvězda sociálních sítí je ve skutečnosti jeden z největších podvodníků na světě.

Nigerijec Ramon Abbas, na Instagramu známý spíš pod přezdívkou Hushpuppi, měl ještě před nedávnem na svém účtu 2,5 milionu sledujících a profil plný okázalých fotek, kde předváděl svůj luxusní životní styl. Ačkoli mu jeho život záviděly miliony lidí po celém světě, ve skutečnosti k bohatství přišel nelegálním způsobem.

Americká FBI ho dokonce považuje za jednoho z největších podvodníků současnosti a v Americe rádoby influencerovi hrozí až dvacet let vězení. To všechno za kyberkrádeže a praní peněz, kvůli kterým přišli jiní lidé o miliony.

S podvody přitom Abbas začal už ve velmi útlém věku, ale postupně se z drobných krádeží a podfuků staly opravdové zločiny. Začátkem února 2019 se pokusil vyprat 13 milionů euro, ale jeho byznys překazil gang hackerů z Malty. Jen o několik měsíců tak zamířil ještě výš a jeho pozornost upoutal jeden z britských fotbalových týmů Premier League, kterým chtěl ukrást 100 milionů liber.

Veškerá komunikace však probíhala přes e-mail, a tak bylo jen otázkou času, kdy bude nigerijský podvodník dopaden, což se také stalo. V červnu 2020 byl v Dubaji zatčen policií a nyní je stíhán v několika zemích. Předpokládá se, že Abbas okradl své oběti o více než 24 milionů dolarů, ale celková částka může být ještě daleko vyšší.

Sdílejte článek
Štítky peníze zloděj influencer podvodník

Přečtěte si také