Virály

9. listopadu 2022 13:29

redakce Prima Lajk

Influencer se chlubil luxusem. Ve skutečnosti je to ale zloděj, kterému hrozí vězení

Hvězda sociálních sítí je ve skutečnosti jeden z největších podvodníků na světě.

Nigerijec Ramon Abbas, na Instagramu známý spíš pod přezdívkou Hushpuppi, měl ještě před nedávnem na svém účtu 2,5 milionu sledujících a profil plný okázalých fotek, kde předváděl svůj luxusní životní styl. Ačkoli mu jeho život záviděly miliony lidí po celém světě, ve skutečnosti k bohatství přišel nelegálním způsobem.

Americká FBI ho dokonce považuje za jednoho z největších podvodníků současnosti a v Americe rádoby influencerovi hrozí až dvacet let vězení. To všechno za kyberkrádeže a praní peněz, kvůli kterým přišli jiní lidé o miliony.

S podvody přitom Abbas začal už ve velmi útlém věku, ale postupně se z drobných krádeží a podfuků staly opravdové zločiny. Začátkem února 2019 se pokusil vyprat 13 milionů euro, ale jeho byznys překazil gang hackerů z Malty. Jen o několik měsíců tak zamířil ještě výš a jeho pozornost upoutal jeden z britských fotbalových týmů Premier League, kterým chtěl ukrást 100 milionů liber.

Veškerá komunikace však probíhala přes e-mail, a tak bylo jen otázkou času, kdy bude nigerijský podvodník dopaden, což se také stalo. V červnu 2020 byl v Dubaji zatčen policií a nyní je stíhán v několika zemích. Předpokládá se, že Abbas okradl své oběti o více než 24 milionů dolarů, ale celková částka může být ještě daleko vyšší.

Sdílejte článek
Štítky peníze Amerika FBI Instagram Dubaj luxus věznice Premier League Malta zloděj influencer podvodník Influencer Hushpuppi

Přečtěte si také