Virály

2. srpna 2020 16:20

sarka.turcekova@gmail.com

Influencerka hledá asistenta na plný úvazek a lidé jí za to nadávají! Fakt tyhle požadavky myslí vážně?

Youtuberem nebo jiným influencerem dnes může být každý. Tahle influencerka to ale zabila tím, když si dala inzerát na osobního asistenta.

Zdá se, že práce influencera nikdy nebyla těžší. Vyfotit ty nejlepší fotky na Instagram, udělat co nejpůsobivější profil na Facebooku, nebo třeba vymýšlet nápady videí. Čert ví. Většina influencerů to bere jako svoji práci, za kterou pak od diváků získávají peníze. Tahle influencerka to ale posunula na další level, když si dala inzerát na osobního asistenta či asistentku. Není známo, o kterou influencerku přesně jde, v inzerátu ale tvrdí, že má na deset milionů sledujících. Slušné číslo. Hledá prý k sobě asistenta, který jí bude pomáhat s celou řadou úkolů.

A co všechno že bude mít na starosti? Inzerát říká, že bude mít na starosti produkci obsahu, správu sociálních sítí, ale taky třeba vaření, uklízení a šoférování. No, to už začíná být trochu zvláštní a vypadá to, že bude dělat skoro všechno, co se mu řekne! I přestože do inzerátu napsala, že jde o částečný úvazek, od asistenta je požadováno, aby byl k dispozici osm hodin denně a na telefonu 24/7. Navíc musí držet na uzdě své emoce, nesmí se s influencerkou o ničem přít.

Do pozice pak ještě nejmenovaná influencerka napsala, že takový „zaměstnanec“ dostane odměnu 550 až 660 korun na hodinu, přičemž může být zaměstnaný na plný úvazek, pokud bude „řádně kvalifikovaný“. Uff. Při téhle pozici by se měl prý asistent cítit flexibilně, ale zároveň musí být pro ni k dispozici na těch osm hodin denně, vařit, uklízet a ještě se starat o už zmiňovanou produkci a edit videí a podobně. Zahrnula tam ale ještě administrativní činnost nebo například komunikaci s jejími přáteli. Jako by tohle všechno nestačilo, tak do už vypsaných seznamů úkolů influencerka napsala třeba to, že ji musí asistent budit kávou a srovnat jí věci do tašky.

Není divu, že to v lidech vzbudilo opravdu hodně emocí. Někteří si mysleli, že jde o vtip, jiní žasli nad drzostí téhle influencerky! Tahle paní má buď dobrý smysl pro humor, nebo žije naprosto mimo realitu…


Přečtěte si také