Influencerka ve videu snědla velkého bílého žraloka. Teď ji stíhá policie

Mladou influencerku vyšetřuje policie poté, co sdílela záběry, na kterých uvařila a snědla žraloka bílého.

Foodblogerka Tizi, kterou sleduje na čínské sociální síti Douyin přes 7,8 milionu fanoušků, si zadělala na pořádný malér. Mladá influencerka je známá tím, že pojídá vzácná a neobvyklá zvířata, nyní však hodně přestřelila a nejenže pobouřila fanoušky, ale zapletla se i s policií. Na videu, které na sociální síti sdílela, si totiž vychutnávala skoro dvoumetrového žraloka bílého.

„Může to vypadat krutě, ale jeho maso je opravdu super jemné,“ rozplývá se nad vodním predátorem Asiatka, která přímo ve videu žraloka naporcovala, uvařila a poté snědla. Reakce fanoušků na sebe však nenechala dlouho čekat a mladou influencerku uživatelé internetu začali cupovat. Ukázalo se totiž, že je velký žralok bílý v Číně chráněným druhem. Podle místního tisku bylo video ze sociální sítě odstraněno.

Policie už však proti food bloggerce zahájila vyšetřování za nelegální obchod se zvířaty, což ale žena popírá. „Koupila jsem ho legálně a teď si hledám právníka. Tito lidé mluví nesmysly,“ bránila se proti nařčení Tizi, které nyní hrozí vězení.

Sdílejte článek
Štítky policie sociální síť žralok bílý influencerka food blogerka Influencer nelegální obchod Žralok bílý

Přečtěte si také