Virály

15. července 2022 16:43

redakce Prima Lajk

Internet útočil na policistu, který při školním masakru zíral na telefon. Pak se všichni dozvěděli pravý důvod

Policista, který při zásahu během školního masakru zíral na telefon, sdělil pravý důvod svého chování.

Ještě před pár dny celý internet nenáviděl policistu, který na záběrech z bezpečnostních kamer během školního masakru v Uvalde, Texas sledoval místo dění před sebou svůj telefon. Aby toho nebylo málo, ještě na něm měl logo antihrdiny Punishera, který se bohužel stal idolem pravicových extremistů v Americe.

Lidé byli pochopitelně rozčílení, že zatímco o pár metrů vedle umíraly děti, policista, který spolu s dalšími mohl všemu zabránit, raději sledoval telefon. Nyní byl ovšem sdělen pravý důvod jeho chování, který nutí většinu lidí, aby se policistovi omluvila. Jak se totiž ukázalo, strážníkovi ten den ležela manželka v nemocnici na smrtelné posteli a on od ní čekal poslední hovor. Už tak tragický den byl tak pro muže s odznakem ještě daleko, daleko těžší.

Jak ale správně poznamenávají ostatní, chování policie v ten den je nadále neomluvitelné a za nečinnost strážníků musí nést představitelé oddělení odpovědnost. Nejde totiž ignorovat fakt, že policisté čekali takřka hodinu na chodbě, zatímco náctiletý pachatel ve třídě kousek od nich páchal masakr. Nečinný strážník s rodinou pohotovostí pak na místě pravděpodobně neměl vůbec co dělat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také