Jaké jsou nejlepší země, kde můžete přežít apokalypsu? Tady prý budete v bezpečí!

Apokalypsa už není žhavým tématem jen ve sci-fi knížkách, filmech nebo videohrách. Čím dál více lidí se připravuje a reálně uvažuje nad tím, jak by přečkali přírodní katastrofy.

Jste připraveni na apokalypsu? Tým vědců z výzkumného ústavu v Cambridge dokončil seznam těch nejvhodnějších zemí, kde by měli lidé přečkat apokalypsu. Nejlépe je na tom prý Nový Zéland kvůli instalaci desítek bunkrů, které mají být odolné vůči nejrůznějším podobám apokalypsy.

Další vhodné země na přečkání katastrof jsou podle odborníků Island, Velká Británie anebo Irsko. Podle všeho jsou tyto země ideální díky vhodnému podnebí a nízké hustotě obyvatelstva. Měli bychom si je tedy hýčkat co nejvíce, protože nikdy nevíme, zda se nestanou naším budoucím postapokalyptickým domovem.

Odborník Aled Jones a jeho tým se inspiroval k provedení studie kvůli neustálému ničení životního prostředí, populačnímu růstu a omezeným přírodním zdrojům. „Civilizace je v nebezpečném stavu a riziko krize neustále roste,“ řekl profesor Jones.


Přečtěte si také