Virály

27. října 2022 17:43

redakce Prima Lajk

Je tenhle film prokletý? 4 herci ze slavného hororu již zemřeli! Co se jim přihodilo?

Herci z hororu Poltergeist podezřele často umírají. Je film prokletý?

Píše se rok 1982 a sympatická rodina se nastěhuje do svého vysněného domu. Ten se však záhy stane jejich nejhorší noční můrou poté, co se zlý duch zaměří na jejich malou dceru a prostřednictvím televize ji posedne. Co se stane dál? Inu, to byste měli dávno vědět, jelikož horor Poltergeist dnes patří k naprostým klasikám celého žánru, a pokud jeho děj vážně neznáte, rozhodně vám jej nebudeme tady spoilerovat. Nyní se navíc řeší docela jiná záhada – totiž jestli nebyl prokletý samotný vznik tohoto snímku.

Od premiéry prvního filmu z této hororové trilogie totiž už celkově čtyři herci tragicky zemřeli. Jedná se o Dominique Dunne, Heather O’Rourke, Willa Sampsona a Juliana Becka. Poslední zmíněný, jenž ztvárnil zlého kněze ve dvojce, zemřel na rakovinu. Sampson, kterého diváci znají například i z Přeletu nad kukaččím hnízdem, zemřel na potíže spojené s transplantací srdce. Dunne, jedna z hlavních postav prvního filmu, byla uškrcena svým bývalým přítelem a O’Rourke, jež si zahrála onu ikonickou blonďatou holčičku, zahynula v pouhých 12 letech na problémy rovněž spojené se zdravím.

Podle mnohých fanoušků je pak důvod těchto předčasných a smutných skonů naprosto jasný. Produkce všech tří filmů byla prokletá. Lidé zkrátka nevěří, že takový počet smrtí z jedné filmové série může být jen náhoda, ještě navíc tak krátce po sobě, jako poslední pak odešel Sampson, který patřil k indiánskému kmeni, a jako takový prý kletbu při své smrti zrušil. No, tak hlavně že má internet jasno, že?


Přečtěte si také