Virály

27. dubna 2022 14:59

redakce Prima Lajk

Jsou hobiti z Pána prstenů skuteční? Vědec tvrdí, že stále mohou žít, nikoli však na Novém Zélandě

Vědci našli pozůstatky vyhynulého druhu lidských hobitů.

Zapomeňte na Nový Zéland, tím pravým domovem tzv. hobitů totiž podle všeho mohl být jistý ostrov v Indonésii, který vědci podle kontroverzního antropologa Gregoryho Fortha dlouhé roky přehlíželi.

Ten svůj výzkum blíže popsal v knize Between Ape and Human: An Anthropologist on the Trail of a Hidden Hominoid, kde de facto tvrdí, že na jednom z méně známých indonéských ostrovů Flores mohl kdysi žít zcela neznámý druh člověka zvaný Homo floresiensis.

Ten se pak vyznačoval tím, že měl výšku jen nějakých 90 cm a velká chlupatá chodidla. Zároveň byl ale tento „předlidský“ kmen dostatečně vyvinutý na to, aby mohl používat vlastnoručně vyrobené nástroje. Tou skutečně zásadní informací je ale podle Fortha možnost, že by tento druh lidí mohl dodnes na ostrově pobývat.

I proto na ostrově dlouhé roky pobýval, dával dohromady svůj výzkum, poslouchal historicky od místních, a dokonce byl chvíli na stopě jakýmsi humanoidním bytostem žijícím v lesích. Sám je však na vlastní oči nikdy nespatřil. O existenci hobitů je pak přesvědčený navzdory tomu, že zbytek vědeckého světa jeho teorie doteď nepovažuje za reálné.


Přečtěte si také