reklama

reklama

michellesegalphoto
Autor: instagram.com/@michellesegalphoto michellesegalphoto

Kadeřník zadarmo ostříhal bezdomovce a učil je, jak mají stříhat. Budou pak pro něj moct pracovat?

Publikováno: 23.12.2019
Kadeřník a bývalý voják si vytvořil vlastní nadaci, aby pomohl lidem bez domova. Chce je vyškolit, aby se naučili stříhat vlasy. A pak jim dát práci ve svých obchodech.

reklama

Holič z Manchestru, Ged King, opustil armádu a potom se rozhodl založit si vlastní podnikání. Otevřel si barber pro stříhání vlasů, ale stále měl pocit, že tomu něco chybí. A pak si uvědomil, co to bylo. Nestačí podle něj provozovat podnikání a vydělávat peníze, a tak se rozhodl dát inzerát na sociální sítě. Inzerát říkal, že pokud jsou lidé bez domova, mohou přijít do obchodu a využít jejich služby zdarma. A pokud jsou zrovna nezaměstnaní, mohou se naučit stříhat a vykonávat tuhle práci také.

Ged je hrdý na to, že teď mají nejen věrné zákazníky. Někteří zaměstnanci, s kterými se setkali, žili na ulici a byli bez práce. Teď pracují už dlouho jako holiči a daří se jim. Ged má velké plány do budoucna nadace v naději, že zajistí financování domu pro své nové rekruty, v nichž budou žít, a nakonec pomůže 150 tisícům lidí po celé zemi, a to otevřením obchodů po celé Velké Británii.

Shou Otsuki  13

GALERIE: Barber ukazuje, jak moc dokáže účes změnit člověka. Jak se vám líbí jeho práce?

reklama